رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
  • کد خبر : ۸۸۵۶۲
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید محمد جواد رایگان
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید محمد جواد رایگان

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق،گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق،گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید محمد جواد رایگان جوانمرد 20 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات محرم و منطقه دهلران به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید محمد جواد رایگان فرزند حسین، سال 1341 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع ابتدایی شد و برای تامین اقتصاد خانواده به شغل کارگری مشغول شد.

با اوج گیری نهضت اسلامی در فعالیت های سیاسی حضوری گسترده داشت و آغاز این فعالیت ها از مسجد جامع زادگاهش بود.

با آغاز جنگ تحمیلی به فراگیری فنون نظامی در بسیج بافق پرداخت و و رهسپار جبهه های حق علیه باطل شد.سرانجام تاریخ 61/8/11 پس از چندین مرتبه حضور در جبهه در عملیات محرم و منطقه دهلران به شهادت رسید و مفقو دالاثر شد.

پیامی از شهید محمد جواد رایگان:

در مراسم تدفین من افرادی شرکت کنند که موافق روحانیت و ولایت فقیه باشند و در غیر اینصورت عذابم خواهند داد. و از شما می خواهم بعد از هر نمازی برای سلامتی امام دعا کنید که ایشان چشم امید مستضعفان است.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده