رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
  • کد خبر : ۸۸۷۵۲
  • چاپ خبر : آموزش رهایی از آسیب‌های اجتماعی به دانشجویان
با حضور فرمانده انتظامی بافق صورت‌ گرفت؛

آموزش رهایی از آسیب‌های اجتماعی به دانشجویان

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق آموزش‌های رهایی از آسیب‌های اجتماعی را از فرمانده انتظامی این شهرستان آموختند.  به گزارش آفتاب بافق؛ به‌منظور آموزش و یافتن راهکار رهایی از آسیب‌های اجتماعی صبح امروز فرمانده انتظامی بافق در کلاس درس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بافق حضور یافت. شهرام طولابی‌نژادبا هدف آموزش و یافتن راهکار عملی برای […]

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق آموزش‌های رهایی از آسیب‌های اجتماعی را از فرمانده انتظامی این شهرستان آموختند.

 به گزارش آفتاب بافق؛ به‌منظور آموزش و یافتن راهکار رهایی از آسیب‌های اجتماعی صبح امروز فرمانده انتظامی بافق در کلاس درس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بافق حضور یافت.

شهرام طولابی‌نژادبا هدف آموزش و یافتن راهکار عملی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی بین نسل جوان و دانشجویان با حضور در کلاس درس به تشریح فضای مجازی و آسیب‌های ناشی از آن پرداخت.

وی اینترنت و فضای مجازی را به چاقوی دولبه‌ای تشبیه کرد که هم می‌توان استفاده مناسب و مفیدی را داشت و هم با سوء استفاده باعث لطمات و آسیب فراوان به جسم و روح جوانان شد.

این مقام انتظامی دسیسه دشمن پس از شکست در عرصه‌های نظامی و روی آوردن به جنگ نرم برای سست‌کردن اعتقادات مردم را یادآور شد و افزود: دشمنان ایران اسلامی که در جبهه‌های مختلف نتوانستند به خواسته‌های خود دست یابند برای تزلزل و سستی در مبانی و اصول اسلام نهاد خانواده را هدف گرفتند تا زن را به‌عنوان کالا معرفی کنند و او را از نقش انسان‌ساز و مربی فرزندان جامعه باز بدارند.

طولابی‌نژاد به تبلیغ بیش از پیش اعمال منافی عفت و پاکدامنی مردان و نزدیکی با محارم از شبکه‌های گوناگون تلویزیون خارج از کشور و پردازش آنها به قصد القای شبهات بین جوانان و نوجوانان تأکید کرد و گفت: کانال‌های ماهواره‌ای ۲۴ ساعته به اشکال و صور مختلف بی‌دینی و بی‌غیرتی را  برای بینندگان خویش ترویج و گسترش می‌دهند تا افراد را  اغفال و جذب کنند.

وی مواد مخدر و روان گردان‌ها را نمونه دیگری از تهاجم فرهنگی و آسیب اجتماعی در ایران نام برد و عنوان کرد: مصرف مواد مخدر و کاهش سن اعتیاد از محافل دوستانه و رفت و آمدهای بدون اطلاع خانواده آغاز و در نهایت فرد معتاد از جامعه و خانواده طرد می‌شود.

فرمانده انتظامی بافق از گسترش مصرف مواد مخدر صنعتی و سهولت تهیه و دستیابی آن بین جوانان و دانشجویان به‌عنوان زنگ خطر یاد کرد و افزود: تاثیر سوء مواد مخدر صنعتی گاه فرد مصرف‌کننده را تا مرز جنون و توهم پیش می‌برد و بدون هیچ اراده و کنترل رفتاری دست به اعمالی می‌زند که آینده خود و خانواده خویش  را با قتل و خودکشی تباه و ویران می‌سازد.

طولابی‌‌نژاد با برشمردن آسیب ناشی از تلفن همراه و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند واتساپ و اینستاگرام دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بافق را از اطمینان و اعتماد بیجا به افراد ناشناس در شبکه‌های اجتماعی برحذر داشت و اضافه کرد: نحوه استفاده از تلفن همراه و عضویت در شبکه‌های اجتماعی و گروه‌های مجازی را کنترل و برنامه‌ریزی کنید تا در دام سودجویان اینترنتی و کلاهبرداران مجازی نیفتید.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده