رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
  • کد خبر : ۸۸۸۶۱
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید علی اکبر دهستانی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید علی اکبر دهستانی

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید علی اکبر دهستانی جوانمرد 16 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه کوشک به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید علی اکبر دهستانی فرزند غلامرضا، سال 1347 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع راهنمایی شد.

با اوج گیری نهضت انقلاب اسلامی در راهپیمایی ها و تظاهرات علیه رژیم شاه حضوری فعال داشت.

وی به فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج به عضویت این نهاد مقدس درآمد و با آغاز جنگ تحمیلی رهسپار جبهه های حق علیه باطل شد. سرانجام تاریخ 1363/7/25پس از چندین مرتبه حضور در عملیات، در پاتک کوشک بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

کلامی از شهید علی اکبر دهستانی:

نصیحت حقیر به مردم شهید پرور این است:

1- به حرفهای رهبر و بنیانگذار انقلاب اسلامی جامه عمل بپوشانید.

2- در خط ولایت فقیه باشید و همواره پشتیبان روحانیون باشید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده