رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 24 بهمن 1398 - 00:02
  • کد خبر : ۹۲۷۴۰
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید جواد قانعی بافقی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید جواد قانعی بافقی

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید جواد قانعی بافقی جوانمرد 14 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات بدر و منطقه هورالعظیم به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید جواد قانعی بافقی فرزند محمد، سال 1349 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع متوسطه شد و همگام با دیگر جوانان در صحنه انقلاب حضور داشت.

وی در مجالس عزاداری و سوگواری ائمه اطهار شرکت می کرد و برای خواندن نماز شب اهمیت ویژه ای قائل می شد و همیشه برای ادای فریضه الهی به مسجد می رفت و نماز خود را به جماعت می خواند.

با آغاز جنگ تحمیلی علیرغم سن کم عازم جبهه های حق علیه باطل شد و به عنوان پیک گروهان به مبارزه پرداخت. سرانجام تاریخ 63/12/23 در عملیات بدر و منطقه هورالعظیم به شهادت رسید و مفقود الاثر شد. پیکر مطهرش پس از سالها دوری به وطن بازگشت.

کلامی گهربار از شهید جواد قانعی بافقی:

ای خواهران، بزرگترین کاری که شما می توانید انجام دهید تا به دشمن متجاوز ضربه وارد کنید،مسئله حجابتان است. پس به آن اهمیت بدهید که این کار سبب می شود پوژه ابر قدرت ها به خاک مالیده شود. پس شما با حفظ حجابتان به فرمان رهبر خود لبیک بگویید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه