رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 1 خرداد 1399 - 00:00
  • کد خبر : ۹۵۹۸۰
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید محمد باقری بافقی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید محمد باقری بافقی

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید محمد باقری بافقی جوانمرد 19 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه خوزستان به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید محمد باقری بافقی فرزند حسین ، سال 1340 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع ابتدایی شد.

با اوج گیری نهضت انقلاب اسلامی در فعالیت های سیاسی از قبیل شرکت در تظاهرات و راهپیمایی ها علیه رژیم حضور بسزایی داشت و فعالیت های انقلابی خود را از امامزاده عبدالله (ع) و مسجد جامع بافق آغاز کرد.

وی به دلیل تامین اقتصاد خانواده به شغل کارگری مشغول شد و در امور کشاورزی مددجوی پدر بزرگوارش بود.

با فرا رسیدن سن مشمولیت شهید باقری به خدمت سربازی فراخوانده شد و در اهواز ادای وظیفه نمود. با آغاز جنگ تحمیلی در مناطق عملیاتی جنوب فعالیت می کرد و سرانجام تاریخ 1359 /7 /16 در منطقه خوزستان به شهادت رسید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه