رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۰
  • کد خبر : ۹۶۷۷
  • چاپ خبر : بازديد فرماندار و بخشدار مركزي از مجموعه تاريخي كاكامير

بازديد فرماندار و بخشدار مركزي از مجموعه تاريخي كاكامير

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ فرماندار بافق به همراه بخشدار مركزي اين شهرستان از مجموعه كاكامير ( حمام و آب انبار ) بازديد كرد. سيد مهدي طلايي مقدم پس از بازديد اين مكان تاريخي و گردشگري بر بهسازي و مرمت اين بنا تاكيد كرد و اظهار داشت : با توجه به این كه […]

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ فرماندار بافق به همراه بخشدار مركزي اين شهرستان از مجموعه كاكامير ( حمام و آب انبار ) بازديد كرد.

سيد مهدي طلايي مقدم پس از بازديد اين مكان تاريخي و گردشگري بر بهسازي و مرمت اين بنا تاكيد كرد و اظهار داشت : با توجه به این كه شهرستان بافق دارای آثار تاريخي – هنری زیادی از دوره‌های مختلف تاریخی است،حفظ و صیانت از این میراث به جای مانده كه بیانگر هویت تاریخی و هنري شهرستان است لازم است.

فرماندار بافق در خصوص معماري حمام و آب انبار كاكامير گفت : با در نظر گرفتن ابعاد تخصصي و مفاهيم امروزي در حوزه مهندسي و معماري مي توان تسلط و اشرافيت كامل هنر و حرفه را توسط معمار اين بنا حس كرد.

گفتني است از خصوصیات حمام كاكامير مي توان به ورودی این حمام با 13 پله به صورت مدور اشاره كرد كه پس از گذر از هشتي و راهروهاي باريك مي توان به رختكن و حمام رسيد .

"حمام و آب انبار کاکامیر" یکی از آثار باستانی با ارزش شهرستان بافق واقع در خیابان شیخ محمد تقی بافقی مي باشد كه قدمت آن مربوط به دوره زنديه و به شماره 14593 در فهرست آثار ملي كشور به ثبت رسيده است.

IMG_1785 IMG_1788 IMG_1793

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده