رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 9 مرداد 1399 - 00:03
  • کد خبر : ۹۸۹۹۶
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید ابوالقاسم باقریان
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید ابوالقاسم باقریان

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید ابوالقاسم باقریان جوانمرد 18 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات والفجر 8 و جزیره ام الرصاص به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید ابوالقاسم باقریان فرزند حسین ، سال 1346 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل شد. با شروع نهضت انقلاب اسلامی علیرغم سن کم اما همراه برادرانش اعلامیه های امام و روحانیون را در بین مردم توزیع می کرد.

با پیروزی انقلاب وی وارد مقطع راهنمایی شد و در کنار تحصیل به فعالیت های فرهنگی و مذهبی در مساجد و پایگاه می پرداخت.

با آغاز جنگ تحمیلی شهید باقریان تحصیل را رها نمود و به فراگیری فنون نظامی پرداخت. وی اولین گام را از پایگاه مطهری برداشت و توسط شهید محمود اکبریان برخی آموزش ها را فرا گرفت. سپس در مدت 45 روز آموزش یگان دریایی را در اهواز فراگرفت و پس از پنج مرتبه حضور در جبهه و شرکت در عملیات های ، سرانجام تاریخ 1364/11/21 در عملیات والفجر 8 و جزیره ام الرصاص به شهادت رسید و پیکیر مطهرش مفقود الاثر شد و پس از سالها غربت به وطن بازگشت.

کلامی گهربار از شهید ابوالقاسم باقریان؛

ای کاروان راه حسین آگاه باشید،آنان که مشت گره کردند و شربت شهادت نوشیدند کار حسینی کردند و شما هم پرچم اسلام واقعی را در اطراف عالم به اهتزاز در آورید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه