رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۳
  • کد خبر : ۱۱۶۰۸
  • چاپ خبر : بيش از 7000  نسخه کتاب بين دانش آموزان بافقی توزيع شد

بيش از 7000 نسخه کتاب بين دانش آموزان بافقی توزيع شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری ، شهردار بافق در این آئین با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی در خصوص فعالیت های فرهنگی شهرداری گفت: یکی از اقداماتی که در راستای امور فرهنگی داشتیم چاپ و توزیع بیش از هفت هزار جلد کتاب در قالب داستانهای آموزنده با موضوعاتی از قبیل: ایمنی گاز، قوانین عبور و […]

به گزارش روابط عمومی شهرداری ، شهردار بافق در این آئین با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی در خصوص فعالیت های فرهنگی شهرداری گفت: یکی از اقداماتی که در راستای امور فرهنگی داشتیم چاپ و توزیع بیش از هفت هزار جلد کتاب در قالب داستانهای آموزنده با موضوعاتی از قبیل: ایمنی گاز، قوانین عبور و مرور،استفاده مناسب از وسایط نقلیه عمومی، نکات ایمنی آتش نشانی، رفتارهای اجتماعی، استفده بهینه از فضای سبز و غیره است.
سید علی نورز زاده هزینه چاپ این تعداد کتاب را افزون بر90 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: این رقم از محل اعتبارات فرهنگی شهرداری بافق تامین و پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: احساس وظیفه ای که نسبت به نسل آینده داریم این است که نو نهالان، کودکان و نوجوانان را به مطالعه و کتابخوانی ترغیب کنیم تا این فرهنگ ارزشمند و بالنده، همواره از نسلی به نسل دیگر منتقل شود.
شهردار بافق افزود: کتاب و کتاب خوانی موجب آرامش درون واعتلای فکری و فرهنگی فرد می شود و این موضوع آنقدر اهمیت دارد که ما باید به دنبال توزیع کتب با ارزش و با قیمت مناسب و حتی رایگان در مدارس به صورت گسترده باشیم .
نوروززاده تصریح کرد: در این مورد بایستی در موضوع کتاب به نیازهای مخاطب و همچنین قدرت قلم نویسنده نیز توجه شود تا موجب جذب حداکثری دانش آموزان به کتابخانه ها و افزایش سرانه مطالعه شود.
مدیر آموزش و پرورش بافق هم در این مراسم ابتدا از مربیان تشکر کرد و گفت: این معلم که است که با تلاش و زحمات فراوان خواندن و نوشتن را آموخت تا امروز بتوانیم مطالعه کنیم و کتاب بخوانیم.
علی اصغر رنجبر با نکو داشت هفته کتاب و کتابخوانی افزود: اکنون حرکت خوبی که آغاز شده همانا نهادینه شدن فرهنگ مطالعه در جامعه است که باید آن را به فال نیک بگیریم و در گسترش این فرهنگ کوشا باشیم.
وی ابراز امیدواری کرد: ذانش آموزان بافقی در باقیمانده هفته کتاب، از عضویت کتابخانه های عمومی که توسط شهرداری به رایگان در آمده حد اکثر استفاده را داشته باشند و کتاب های مفید انتخاب و مطالعه کنند.
رنجبر اضافه کرد: دانش آموزان در همه مقاطع تحصیلی باید بیشترین عضویت را در کتابخانه ها داشته باشند و از کتاب که دوستی مهربان و بی منت است و بدون توقع اطلاعاتش را در اختیار مخاطب قرار می دهد استفاده کنند.
شایان ذکر است توزیع کتاب از سوی شهرداری بافق در سایر مدارس ابتدایی شهر بافق، در هفته کتاب ادامه خواهد داشت.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده