رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۱
  • کد خبر : ۱۱۸۲۱
  • چاپ خبر : مدیر عامل شرکت سنگ آهن با شهردار بافق دیدارکرد

مدیر عامل شرکت سنگ آهن با شهردار بافق دیدارکرد

به گزارش آفتاب بافق به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، عسکری مدیرعامل به همراه میرزایی جانشین مدیرعامل شرکت با حضور در شهرداری بافق با نوروززاده شهردار و رنجبر رئیس شورای اسلامی شهر بافق دیدار کردند. شهردار بافق در این دیدار صمیمی ضمن خوش آمد گویی و ابراز خرسندی از انجام این […]

به گزارش آفتاب بافق به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، عسکری مدیرعامل به همراه میرزایی جانشین مدیرعامل شرکت با حضور در شهرداری بافق با نوروززاده شهردار و رنجبر رئیس شورای اسلامی شهر بافق دیدار کردند.
شهردار بافق در این دیدار صمیمی ضمن خوش آمد گویی و ابراز خرسندی از انجام این دیدار، گفت: امیدواریم تا فرصت داریم و امکانش هست با مساعدت شرکت سنگ آهن مرکزی گام هایی رو به پیشرفت در شهرستان بافق برداشته شود.
سیدعلی نوروززاده در ادامه به پروژه های نیمه تمام شهرداری بافق اشاره کرد و افزود: مراحل باقیمانده این پروژه ها اعم از بلوار شهدا، بلوار کشاورز، پارک بهارستان و بانوان، فاز دوم پارک آبشار و … در حال انجام است و اقدامات اجرایی برخی از آنها تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.
وی با اشاره به مباحث مبلمان شهری و درآمدی گفت: به دنبال ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری هستیم تا در کنار انتفاع از ارزش افزوده و 2 درصد عوارض، از آن نیز بهره مند شویم.
همچنین رئیس شورای اسلامی شهر بافق در این دیدار گفت: در حال حاضر حیات و قوام شهرداری بافق وابسته به شرکت سنگ آهن است.
محمد رنجبر ادامه داد: در این دوره شورا ، شهرداری با وجود قانون 2 درصد عوارض و مساعدت هایی که سنگ آهن داشته و نیز تعامل و همکاری که شاهد بودیم؛ وضعیت مطلوبی دارد.
وی با تمجید عملکرد مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بیان کرد: تواضع و فروتنی که در وجود آقای عسکری نمایان می باشد – در جایی که قدرت مالی هم داشته – پسندیده است.
رنجبر سپس گفت: اگر آرامشی هست، اگر فعالیت های عمرانی در سطح شهر در حال انجام است و امیدواری وجود دارد؛ بخشی از آن به مدیریت شرکت سنگ آهن و مجموعه همکاران این شرکت معدنی بر می گردد.این مسئول در پایان سخنان خود به عملکرد شورای شهر بافق اشاره داشت و تصریح کرد: در طول این مدت سعی داشتیم که کارها کارشناسی شده انجام پذیرد، رویکرد بنحوی باشد که حساب و کتاب در امور وجود داشته باشد. نظارت ها بیشتر شود و کارهای اصولی با توجه به نیاز منطقه (بدور از محله گرایی) صورت پذیرد و توسعه همه جانبه شهر مد نظر قرار بگیرد.
در ادامه این دیدار مدیرعامل سنگ آهن مرکزی با تسلیت ایام سوگواری گفت: دیدگاه شرکت سنگ آهن باید بنحوی باشد که بتواند از شهر خدمات بگیرد و در کنار آن یک سری خدماتی که وظیفه است را ارائه دهد.
محمدجواد عسکری افزود: متاسفانه در گذشته این دیدگاه برعکس بوده و فقط از سنگ آهن خدمات گرفته می شده و سنگ آهن نمی آمد از شهر خدمات بگیرد.
وی تصریح کرد: با توجه به حضور تعداد 17 ، 18 هزار نفر خانواده سنگ آهنی در بافق، شرکت سنگ آهن عملاً باید شهر را قسمتی از مجموعه خود بداند و شهر هم باید سنگ آهن را یک قطب اقتصادی برای خودش بداند و خدمات دو سویه باشد.
مدیرعامل شرکت بیان کرد: دیدگاه ما همیشه این بوده که میان مسئولان شهر و سنگ آهن تعامل سازنده وجود داشته باشد تا در راستای پیشرفت بافق که زادگاه همه ماست قدم برداشته شود.
عسکری در ادامه سخنان خود اذعان داشت: توقعی که بعنوان یک شهروند از مجموعه شهر داریم این است که از محل درآمدی که از سنگ آهن دریافت می شود حتماً مبلمان شهری را بسازند.
وی با اشاره به میزان تبادل سرمایه در بازار بافق گفت: فرهنگ حاکم در بافق باید تغییر کند و وابستگی به سنگ آهن کاهش یابد. باید در کنار جذب سرمایه گذار خارجی، بافقی ها نیز با دانش، توان و تخصصی که دارند در این زمینه فعال شوند که اگر چنین نشود در آینده بافق با مشکل مواجه می شود.
مدیرعامل اظهار داشت: در حال حاضر شهروندان نگران آینده شهرشان بوده و پیگیر مسائل هستند و با وجود وحدت میان مسئولان و عدم عبور از خط قرمزها باید به سمت ایجاد اشتغال جدید سوق پیدا کنیم.
این مسئول در پایان گفت: کمیته اشتغال بافق باید از هم اکنون دست بکار شود و اهداف سال 95 بافق را ترسیم کند. باید شغل هایی در بافق ایجاد شود که ما بتوانیم کارهای مربوطه خود را به متخصصان بومی بسپاریم و نخواهیم از خارج مجموعه کمک بگیریم.

DO3P5724

دیدار با شهردار

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده