رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۴
  • کد خبر : ۱۲۶۸۸۴
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسین آجاک
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسین آجاک

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید حسین آجاک جوانمرد 20 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه شاخ شمیران به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید حسین آجاک فرزند علی ، سال 1347 در روستای بنستان و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. دوران کودکی را با رفتن به مکتب خانه و فراگیری قرآن سپری کرد. دوران دبستان وی همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی بود و علی رغم سن کم همراه با بزرگترها و معلمان خود در راهپیمایی ها شرکت می کرد. با پایان رساندن دوره راهنمایی برای تحصیل در هنرستان به شهرستان بافق مهاجرت کرد و در رشته برق مشغول به تحصیل شد.

وی در بسیج نیز فعالیت می کرد. با شروع جنگ تحمیلی در سن 15 سالگی به فراگیری فنون نظامی در یزد پرداخت و رهسپار جبهه های نبرد شد. شهید آجاک در سال 66 ازدواج کرد اما عشق به جهاد مجال ماندن به او نداد و برای بار سوم رهسپار جبهه ها شد و در عملیات بیت المقدس 4 به عنوان آرپیچی زن گردان محمد رسول ا… (ص) به مبارزه پرداخت تا اینکه سرانجام در تاریخ 1367/01/10 در منطقه شاخ شمیران به شهادت رسید و پیکیر مطهرش پس از 5 سال به وطن بازگشت.

کلامی گهربار از شهید حسین آجاک؛

ای ملت شریف هر چه کردید این امام،این یگانه امید مستضعفان جهان و این روحانیت عزیز که همه عمر خود را صرف آسایش شما مردم می کنند،تنها نگذارید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده