رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰
  • کد خبر : ۱۲۸۹۳۷
  • چاپ خبر : بهره برداری از بوستان هشت بهشت تا پایان سال/ تونل نور و تونل آب در پارک آهنشهر اجرا می شود

بهره برداری از بوستان هشت بهشت تا پایان سال/ تونل نور و تونل آب در پارک آهنشهر اجرا می شود

در راستای اجرای طرح های جدید در مجموعه تفریحی آهنشهر بافق، بوستان ۱۰ هزار هکتاری هشت بهشت در این مجموعه تا پایان سال به بهره برداری می رسد.  به گزارش آفتاب بافق، مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت با بیان این مطلب اظهار کرد: طرح های جدید تفریحی و رفاهی بر اساس نیازهای مردم شهرستان بافق در دستورکار […]

در راستای اجرای طرح های جدید در مجموعه تفریحی آهنشهر بافق، بوستان ۱۰ هزار هکتاری هشت بهشت در این مجموعه تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

 به گزارش آفتاب بافق، مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت با بیان این مطلب اظهار کرد: طرح های جدید تفریحی و رفاهی بر اساس نیازهای مردم شهرستان بافق در دستورکار شرکت سنگ آهن مرکزی قرار گرفته که برخی از آنها از جمله احداث بوستان هشت بهشت در حال اجراست.

وی با بیان اینکه فضایی در حدود ۵ هزار هکتار در بوستان هشت بهشت به نارنجستان تبدیل می شود افزود: حدود ۱۴۰۰ متر از این بوستان باغ گیاهان دارویی خواهد شد و حدود ۱۴۰۰ متر دیگر نیز به فضای بازی کودکان اختصاص می یابد.

وی جانمایی آلاچیق های جدید، ایجاد مسیر رودخانه ای در سطح پارک، کاشت گونه های گیاهی جدید و … را از دیگر طرح های بوستان هشت بهشت عنوان کرد و گفت: امیدواریم این بوستان در شب عید نوروز افتتاح و در اختیار مردم قرار گیرد.

اجرای تونل نور در کنار بوستان هشت بهشت

حمیدیان از اجرای تونل نور در کنار بوستان ۸ بهشت خبر داد و گفت: این تونل حدود ۶۰ متر از فضای کنار پارک هشت بهشت را نورپردازی می کند و رونق دیگری به پارک خواهد داد.

وی اجرای طرح های تفریحی جدید را موجب افزایش نشاط در بین شهروندان عنوان کرد و افزود: پارک آهنشهر یکی از قدیمی ترین و معروف ترین پارک های استان یزد است که باید با اجرای طرح های نو و ویژه، بخش تفریحی آن را توسعه داد.

اجرای آبنمای کف خشک ریتمیک و تونل آب در ورودی پارک آهنشهر

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی درخصوص ورودی پارک آهنشهر نیز اظهار کرد: پارکینگ ورودی پارک، پارکینگ کوچکی است که در هنگام برگزاری مراسمات مختلف، موجب ایجاد بار ترافیک می شود به همین دلیل این پارکینگ برچیده شده و محوطه پشت مدارس آهنشهر به پارکینگ تبدیل می شود.

وی با بیان اینکه در محل ورودی پارک آهنشهر علاوه بر ایجاد آبنمای کف خشک ریتمیک، تونل آب نیز اجرایی خواهد شد افزود: در این محل وسایل بازی برای کودکان جانمایی می شود و بوفه های غذاخوری نیز ساماندهی خواهد شد.

حمیدیان با تاکید بر اینکه آبنمای خشک و تونل آب طبق تکنولوژی روز دنیا اجرا می شود تصریح کرد: در مسیر اجرای آبنما و تونل آب، مبلمان شهری هم در نظر گرفته شده تا شهروندان بتوانند از فضا استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران اضافه کرد: امیدواریم این برنامه ها تا دو سه ماه آینده تکمیل شده و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

جانمایی تلویزیون شهری در ورودی پارک آهنشهر

وی همچنین از جانمایی تلویزیون شهری در ورودی پارک آهنشهر خبر داد و گفت: این تلویزیون به طور زنده مراسم مهم از شهرهای مختلف مانند تهران، یزد و … پوشش می دهد. همچنین مراسمی مانند اجرای کنسرت یا جشن هایی که در آهنشهر برگزار می شود را می تواند پوشش دهد.

حمیدیان در ادامه به حذف درختان آفت زده و غیرمثمر شهرک آهنشهر اشاره کرد و افزود: در فصل کاشت، با نظر مشاور درختان مثمر جایگزین درختان غیرمثمر و مضری مانند اکالیپتوس می شود.

 منبع: مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده