رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۵:۳۱
  • کد خبر : ۲۳۷
  • چاپ خبر : مساعدت ۴۰۰ میلیون تومانی سنگ آهن بافق در خرید میکروسکوپ چشم پزشکی

مساعدت ۴۰۰ میلیون تومانی سنگ آهن بافق در خرید میکروسکوپ چشم پزشکی

رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق در مورد ورود دستگاه سی تی اسکن بافق گفت: مقرر شد این دستگاه که بیشتر برای تشخیص های داخلی از جمله خونریزی، شکستگی و احتمال وجود توده های ناشناس مورد استفاده قرار میگیرد ظرف یکی دوروز آینده وارد این شهر شود. به گزارش آفتاب بافق به نقل از مرکز […]

رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق در مورد ورود دستگاه سی تی اسکن بافق گفت: مقرر شد این دستگاه که بیشتر برای تشخیص های داخلی از جمله خونریزی، شکستگی و احتمال وجود توده های ناشناس مورد استفاده قرار میگیرد ظرف یکی دوروز آینده وارد این شهر شود.

به گزارش آفتاب بافق به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت ؛ دکتردانشی در مورد ساختمان در دست احداث جهت نصب و راه اندازی دستگاه سیتی اسکن گفت: با ورود این دستگاه و نیاز به راه اندازی فوری آن، ساختمان رادیولوژی قدیمی این بیمارستان با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی تغییر کاربری داده و آماده نصب و راه اندازی این دستگاه است که باید با حضور نماینده این دانشگاه، سازمان انرژی اتمی و افراد ذیربط، مجوز نصب آن صادر گردد. لازم به ذکر است توسعه و تجهیز بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) تا اواخر آبانماه آغاز خواهد شد.
دکتر دانشی در رابطه با تامین نیروی متخصص این دستگاه گفت: با توجه به زمان تقسیم نیروهای متخصص در مهر ماه، و قولی که دانشگاه علوم پزشکی یزد داده تا زمان راه اندازی این دستگاه در اواسط آبان ماه اولین متخصص رادیولوژیی که به این استان فرستاده شود، برای مدت ۳ روز در هفته در اختیار این شهرستان قرار خواهد گرفت.
وی از حضور چند متخصص تمام وقت در شهر خبر داد و افزود: متخصصین اطفال، داخلی، زنان و چشم پزشکی نیز با راه اندازی دستگاه سی تی اسکن تامین خواهند شد و با تامین متخصصین گوش و حلق و بینی، ارتوپدی و پوست استان، این متخصصین نیز بصورت پاره وقت در بافق حضور پیدا می کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق در مصاحبه با خبرنگار مرکز اطلاع رسانی پیرامون پیشرفت فیزیکی ساختمان مرکز بهداشت و درمان بافق اظهار داشت: این ساختمان در زمینی به مساحت ۸۰۰ متر مربع در سه طبقه به میزان بهره برداری ۲۴۰۰ متر مربع در کنار مرکز بهداشت و درمان شماره ۲ در حال ساخت میباشد که تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. البته باید گفت که مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان از یک میلیارد تومانی که قرار بود شرکت سنگ آهن به این ساختمان، کمک کند، پرداخت شده و ۳۰۰ میلیون باقیمانده، نیز با هماهنگی و دستور مدیریت عامل، به زودی پرداخت خواهد شد.
وی در مورد مبلغ ما به ازای کمک دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: قرار بر این بود تا این دانشگاه نیز به همین میزان به شبکه بهداشت و درمان بافق کمک کند که تا کنون ۴۵۰ میلیون تومان پرداخت شده و در مصوبه دیروز جلسه بهداشت و درمان نیز قرار شد به زودی ۱۵۰ میلیون تومان دیگر پرداخت شود. با احتساب هزینه های مربوط به نصب آسانسور و تاسیسات این مرکز ، کمک ۱ میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی یزد محقق خواهد شد.
دکتر دانشی با اشاره به سرعت ساخت این ساختمان خاطر نشان کرد: مناقصه هر قسمت از این ساختمان با نظارت شبکه بهداشت و درمان و حضور مهندس ناظر برگزار می شود. بر طبق برنامه زمانبندی شده ما نیز این ساختمان تا پایان سال جاری آماده بهره برداری میباشد.
وی با اشاره به مصوبه جلسه ای که با حضور نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل شرکت سنگ آهن، فرماندار بافق، جمعی از معاونین دانشگاه علوم پزشکی یزد، دکتر دانشی، دکتر افشاری و دکتر میرغنی زاده در دفتر شرکت سنگ آهن در یزد برگزار شد از کمک ۴۰۰ میلیون تومانی شرکت سنگ آهن برای خرید میکروسکوپ چشم پزشکی برای بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) بافق خبر داد.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده