رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۳
  • کد خبر : ۲۷۲۰۷
  • چاپ خبر : اولین عمل جراحی اندوسکوپی سینوس بینی در بافق

اولین عمل جراحی اندوسکوپی سینوس بینی در بافق

رئیس بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان بافق از اولین عمل جراحی آندوسکوپی سینوس بینی در این شهرستان خبر داد. به گزارش آفتاب بافق؛ دکتر “افشاری” یکی از مشکلات اتاق عمل بیمارستان را  نبود میکروسکوپ ENT جهت انجام عمل های پیشرفته گوش وحلق و بینی عنوان کرد و اظهار داشت: این مشکل باعث می شد بیماران به […]

رئیس بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان بافق از اولین عمل جراحی آندوسکوپی سینوس بینی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش آفتاب بافق؛ دکتر “افشاری” یکی از مشکلات اتاق عمل بیمارستان را  نبود میکروسکوپ ENT جهت انجام عمل های پیشرفته گوش وحلق و بینی عنوان کرد و اظهار داشت: این مشکل باعث می شد بیماران به مرکز استان مراجعه نمایند که در این زمینه با پیگیری انجام شده و مساعدت مسئولین مجتمع فلات مرکزی ایران به ویژه مدیر عامل مجتمع مهندس “مرشدزاده” این دستگاه به همراه لنزهای مورد نیازجهت راه اندازی آندوسکوپ ENT جهت بیمارستان خریداری و تحویل داده شد.

وی افزود: با این اقدام، امکان این عمل جراحی توسط متخصص ENT در ببمارستان ولی عصر فراهم شده است .

در ادامه، دکتر “ماندگاری” متخصص و جراحENT (گوش وحلق وبینی) بیان کرد: بیماری سینوزیت مزمن، پولیپ بینی مزمن و التهابی، درگیر مخاط بینی و سینوس های اطراف بینی می باشد که علل ایجادکننده آن از قبیل آلرژی ها و عفونت های باکتریال ویروسی و آلودگی محیطی و صنعتی وغیره می باشد.

وی خاطر نشان کرد: درمان سینوزیت مزمن از طریق دارویی و جراحی انجام می شود و در مواردی که درمان دارویی جواب ندهد منجر به عمل جراحی برای بازکردن دهانه سینوس های بینی وخارج کردن التهاب و ترشحات و مخاط بیمار برای بازگرداندن عملکرد بینی و سینوس ها می باشیم.

ماندگاری متذکر شد: روش جراحی نوین سینوس، به روش آندوسکوپی بینی می باشد که نیاز به برش های خارجی و جراحی وسیع را مرتفع کرده و طول مدت بهبودی بعد از عمل جراحی را بهبود بخشیده است.

وی گفت: اعمال جراحی پولیپ بینی و تومورهای داخل بینی و غدد چشم از طریق آندوسکوپی برای بیماران شهرستان بافق و حومه امکان پذیر شده است.

در پایان دکتر افشاری و دکتر ماندگاری از زحمات و پیگیری امام جمعه، فرماندار و همکاری صمیمانه مدیرعامل مجتمع فلات مرکزی، در امر خرید دستگاه مذکور تقدیر و تشکر کرد.

ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “اولین عمل جراحی اندوسکوپی سینوس بینی در بافق”

  • علي اصغر رنجبر بافقي says:

    باسلام وتشكر از همه ي عزيزاني كه به هرطريق ممكن همكاري وهمياري نمودند ويكي از مشكلات مردم اين خطه ي محروم را مرتفع نمودند درود برامام جمعه محبوب. فرماندار معزز وآقاي مرشدزاده مدير عامل محترم مجتمع سنگ آهن فلات مركزي
    ايران دست مريزاد به شما و پزشكان وپرسنل عزيز وپرتلاش بيمارستان ولي عصر بافق باتشكر

ارسال دیدگاه

error: متن حفاظت شده