رفتن به بالا
  • جمعه - ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸
  • کد خبر : ۲۷۳۵۳
  • چاپ خبر : کارگر کسی که رنج می برد و زحمت می کشد ( به بهانه هفته  کارگر)

کارگر کسی که رنج می برد و زحمت می کشد ( به بهانه هفته کارگر)

به قلم: علیرضا زارع بافقی آفتاب بافق؛ کارگر در لغت به معنای کار کننده و به کسی گفته می شود که برای امرار معاش خود و خانواده اش در کارخانه یا کارگاه کار می کند و مزد می گیرد. این قشر شامل تعابیر یقه سفید ( کارگر فکری ) و یقه آبی ( کارگر دستی […]

به قلم: علیرضا زارع بافقی

آفتاب بافق؛

کارگر در لغت به معنای کار کننده و به کسی گفته می شود که برای امرار معاش خود و خانواده اش در کارخانه یا کارگاه کار می کند و مزد می گیرد. این قشر شامل تعابیر یقه سفید ( کارگر فکری ) و یقه آبی ( کارگر دستی ) نیز شده است. ولی در کل مفهوم ذهنی ما از قشر کارگر، یک طبقه اجتماعی  متشکل از افرادی است که در مشاغل همراه با قدرت بدنی و کار دستی مشغول به کار هستند.

اما در شهر بافق و به خصوص در شرکتهای صنعتی، معدنی کمی چاشنی از خودگذشتگی نیز به این مقوله باید اضافه کرد. کار فکری و یدی همراه با عشق به وطن در جهت اقتصاد مقاومتی، تولید و خودکفایی که با توجه به محیط صنعتی، معدنی، ماشین آلات بزرگ، ذرات معلق گرد و غبار و آهن، برق فشار قوی، تابش اشعه های مضر و کارخانه های پر سر و صدای عظیم صنعتی معدنی همیشه مخاطرات زیادی را برای کارگران این بخش به ارمغان آورده است.

کارگر معدنکار بارها وجودی از خود را با غیرت و همت معامله کرده، طعم برق فشار قوی را با گوشت و پوست خود حس کرده، با خون یادگاری ایثار بر زمین و دیوار محل کار خود نوشته، از پرتاب شدن، له شدن، سوختن، زیر گرفته شدن در کسب روزی حلال هراسی ندارد، کارگر معدنکار کسی است که هر سال قسمتی از سلامتی تنفسی، شنوایی، بینایی، اعصاب و روان خود را به همراه محصول تولیدی بار می کند تا فرموده پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) مبنی بر اینکه دست کارگر بر اثر آتش جهنم نمی سوزد و خداوند و رسولش آن را دوست داشته و با نظر رحمت به صاحب آن دست می نگرند را برای همگان تفسیر کند.

در اهمیت این گروه زحمت کش همین بس که معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی (ره)، حیات یک ملت را مرهون ایشان و از آنها به عنوان ارزشمندترین طبقه و سودمندترین قشر جامعه یاد می کند. اینجانب هفته کارگر را به تمامی کارگران میهن اسلامی به خصوص همکاران عزیزم در شرکتهای صنعتی معدنی بافق تبریک عرض نموده و برای تک تک این عزیزان آرزوی توفیقات روزافزون از خداوند منان دارم.

کارگر شرکت سنگ آهن مرکزی – علیرضا زارع بافقی

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده