رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳
  • کد خبر : ۲۷۷۷۳
  • چاپ خبر : برگزاری هفتمین دوره جشنواره “کتابخوانی رضوی” با معرفی ۶ کتاب
از سوی نهاد کتابخانه های عمومی انجام می شود؛

برگزاری هفتمین دوره جشنواره “کتابخوانی رضوی” با معرفی ۶ کتاب

در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافق ضمن تقدیر از اعضای انجمن  کتابخانه های عمومی شهرستان، از برگزاری هفتمین دوره جشنواره “کتابخوانی رضوی” خبر داده شد. به گزارش آفتاب بافق؛ در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در سال جاری که در فرمانداری بافق و با حضور معاون فرماندار برگزار شد، از اعضای […]

در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافق ضمن تقدیر از اعضای انجمن  کتابخانه های عمومی شهرستان، از برگزاری هفتمین دوره جشنواره “کتابخوانی رضوی” خبر داده شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در سال جاری که در فرمانداری بافق و با حضور معاون فرماندار برگزار شد، از اعضای این انجمن با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

در این جلسه، الهام آقایی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بافق با تشریح عملکردها و برنامه های کتابخانه های عمومی بافق، گزارشی از فعالیت های متنوع اجرا شده در سطح کتابخانه های شهرستان را ارائه کرد.

آقایی، در ادامه از برگزاری هفتمین دوره جشنواره «کتابخوانی رضوی» در شهرستان خبر داد و گفت: در سال جاری این جشنواره با معرفی ۶ کتاب از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی و برای رده‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار خواهد شد و این امکان فراهم شده تا علاقه‌مندان بتوانند یا به صورت انفرادی و یا به شکل خانوادگی در جشنواره شرکت کنند.

الهام آقایی از فراهم شدن امکان شرکت  آنلاین علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در جشنواره هفتم خبر داد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، امسال علاوه بر برگزاری مسابقه مکتوب کتابخوانی، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پورتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به آدرس www.yazdpl.ir به صورت آنلاین نیز در جشنواره شرکت کنند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بافق، فرصت شرکت در این جشنواره را تا پایان خردادماه سال جاری اعلام کرد و  گفت: از برگزیدگان جشنواره در دهه کرامت تجلیل خواهد شد.

در ادامه، “محمدعلی طالعی” معاون فرماندار بافق، جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، برگزاری نشست هفتگی با معرفی کتاب و با حضور انجمن اهل قلم در محل پارک آبشار را توصیه کرد.

“ضا فلاح” عضو انجمن کتابخانه های عمومی نیز اظهار کرد: شرکت سنگ آهن مرکزی جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی در سطح شهرستان برای ۲۰ نفر از کتابخوان های برتر کتابخانه های عمومی جهت بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اسکان رایگان در نظر گرفته است.

“احمد علیزاده فلاح” یکی دیگر از اعضای انجمن کتابخانه های عمومی عنوان کرد: جوانان برای علم اندوزی و ارتقاء آگاهی های خود نیازمند کتاب ها و منابع جدید هستند که در کتابخانه عمومی شهرستان موجود نیست و منابع کتابخانه ها باید مطابق با نیازهای مخاطبان باشد.

در ادامه جلسه ،جمعی از اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیز به بیان دیدگاه‌های خود و لزوم توجه به مقوله مهم کتاب و کتابخانه و نقش آن در رشد فرهنگی شهرستان پرداختند.

از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه، بررسی مسائل و مشکلات عمرانی کتابخانه ها، کمبود منابع جدید در کتابخانه های شهرستان و اجرای برنامه های فرهنگی بود و پایان بخش نخستین جلسه انجمن  کتابخانه‌ های عمومی شهرستان بافق نیز تقدیر از تلاش‌های یک ساله اعضای این انجمن بود که توسط “محمدعلی طالعی” معاون فرماندار بافق صورت گرفت.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده