رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹
  • کد خبر : ۳۳۰۹۲
  • چاپ خبر : مجوز محیط زیست برای اکتشافات مقدماتی در پهنه معدنی D۱۹ صادر شد

مجوز محیط زیست برای اکتشافات مقدماتی در پهنه معدنی D۱۹ صادر شد

  رئیس خانه معدن ایران گفت مجوز محیط زیست به دوشرکت بزرگ معدنی چادرملو و سنگ آهن  برای اکتشافات مقدماتی در D19که اولین تفاهم بزرگ معدن و محیط زیست در دولت دوازدهم است  داده شد. به گزارش آفتاب بافق؛  وی گفت: در جلسه صبح روز یکشنبه 28 مرداد ماه که در محل سازمان حفاظت از […]

 

رئیس خانه معدن ایران گفت مجوز محیط زیست به دوشرکت بزرگ معدنی چادرملو و سنگ آهن  برای اکتشافات مقدماتی در D19که اولین تفاهم بزرگ معدن و محیط زیست در دولت دوازدهم است  داده شد.

به گزارش آفتاب بافق؛  وی گفت: در جلسه صبح روز یکشنبه 28 مرداد ماه که در محل سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار شد، شورای تخصصی، رای به انجام اکتشافات مقدماتی در محدودهD19 داد.

محمدرضا بهرامن افزود : با توجه به اتمام ذخایر معدن کنونی چادرملو تا 6 سال آینده و سرمایه گذاری های عظیم صورت گرفته برای ایجاد حلقه ارزش افزوده تا محصولات فولادی، نیاز بود تا محدوده معدن سنگ آهن چادرملو ، یکبار دیگر از نظر اکتشافی مورد بازبینی قرار گیرد و ذخایر سنگ آهن آن شناسایی شود.

او افزود: بر اساس اکتشافات پایه ای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، احتمال وجود ذخایر غنی در محدوده D19 بسیار بالاست از این رو، با توجه به درک متقابلی که میان سازمان محیط زیست و بخش معدن به وجود آمده، مجوز انجام اکتشافات مقدماتی در این منطقه صادر شد تا چادرملو بتواند به میزان دقیق سنگ آهن موجود در این منطقه دست یابد.

بهرامن گفت: این تفاهم نشان می دهد که دولت دوازدهم و بخش معدن به درک مشترکی رسیده اند و سعی دارند با توجه به دغدغه های کلان ملی، مسائل را حل و فصل کرده تا هم معادن فعال شوند و هم اینکه محیط زیست و حیات وحش ما کمترین آسیب را به خود ببیند.

در عین حال مدیران دو شرکت بزرگ معدنی  محمود نوریان مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو  و محمد جواد عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ضمن تقدیر و تشکر از مدیران و کارشناسان سازمان محیط زیست که ایجاد فضای مناسب و بوجود آمدن درک متقابل از ضرورت اجتناب ناپذیر بهره برداری از ذخایر معدنی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع کشور یادآور شدند : ما نیز همواره خود را متعهد و ملزم به رعایت تمامی ضوابط زیست محیطی می دانیم و امیدواریم بتوانیم در این پهنه معدنی به ذخایر مناسبی دست یابیم .

با اشاره به شناسایی اولیه ذخیر 100 میلیون تنی این پهنه معدنی اظهار امیدواری کردند  با انجام اکتشافات اولیه بتوانیم میزان دقیق ذخایر قطعی این معدن را شناسایی کنیم .

مدیر عامل چادر ملو گفت:  بهره برداری از این معدن سنگ آهن بطور مشترک به شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و سنگ آهن مرکزی ایران واگذار شده است  و مشترکا بصورت 50 / 50 می باشد.

محمد جواد عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن نیز تمامی این اتفاقات را نتیجه تعامل دو شرکت بزرگ معدنی چادرملو و سنگ آهن مرکزی دانست.

ماین نیوز

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده