رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
  • کد خبر : ۳۴۲۶۹
  • چاپ خبر : منظور از( کنترل سختگیرانه دیابت) چیست؟

منظور از( کنترل سختگیرانه دیابت) چیست؟

معصومه خادم زاده بافقی،کارشناس پرستاری آفتاب بافق؛ کنترل سختگیرانه ی دیابت روشی است که در آن 5 پایه ی اصلی درمان دیابت؛ یعنی آموزش، کنترل روزانه، تغذیه صحیح ، فعالیت جسمانی و داروها به طور هم زمان مورد استفاده قرار می‌ گیرد و لازمه ی آن مشارکت فعال فرد دیابتی در طرح درمانی ارائه شده […]

معصومه خادم زاده بافقی،کارشناس پرستاری

آفتاب بافق؛ کنترل سختگیرانه ی دیابت روشی است که در آن 5 پایه ی اصلی درمان دیابت؛ یعنی آموزش، کنترل روزانه، تغذیه صحیح ، فعالیت جسمانی و داروها به طور هم زمان مورد استفاده قرار می‌ گیرد و لازمه ی آن مشارکت فعال فرد دیابتی در طرح درمانی ارائه شده توسط “تیم مراقبت از دیابت” شامل پزشک معالج، پرستار آموزش دیده و متخصص تغذیه می‌ باشد.

 یکی از ملزومات این روش انجام آزمایشات مکرر قند خون در منزل و به کارگیری نتایج آنها در تنظیم داروها و نحوه ی تغذیه و فعالیت بدنی می ‌باشد.

با وجودی که روش کنترل سختگیرانه ی دیابت ممکن است در ابتدا مشکل و پُر هزینه به نظر برسد، ولی دارای نتایج بسیار عالی در زمینه ی بهبود کیفیت زندگی افراد دیابتی و پیشگیری از عوارض دیابت (که خود بسیار هزینه‌ بر هستند) می ‌باشد.

 انجام تزریقات متعدد انسولین (حداقل 4 بار در روز) یکی از روش‌های مشهور انسولین درمانی در کنترل سختگیرانه ی دیابت، مخصوصاً دیابت نوع 1 است.

“معصومه خادم زاده بافقی. کارشناس پرستاری/کلینیک دیابت بیمارستان ولی عصر بافق “

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده