رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
  • کد خبر : ۳۶۲۷۸
  • چاپ خبر : گفتگو با علی صمصامی کارگردان نمایش” آن سه نفر”

گفتگو با علی صمصامی کارگردان نمایش” آن سه نفر”

علی صمصامی با کارگردانی نمایش «آن سه نفر» از شهرستان بافق، برای نخستین بار در بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان یزد حضور پیدا کرد. به گزارش آفتاب بافق،به نقل از انجمن نمایش یزد: آن سه نفر سومین نمایشی بود که در جشنواره و در سالن اصلی مجموعه تالار هنر یزد اجرا شد. با علی […]

علی صمصامی با کارگردانی نمایش «آن سه نفر» از شهرستان بافق، برای نخستین بار در بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان یزد حضور پیدا کرد.

به گزارش آفتاب بافق،به نقل از انجمن نمایش یزد: آن سه نفر سومین نمایشی بود که در جشنواره و در سالن اصلی مجموعه تالار هنر یزد اجرا شد. با علی صمصامی کارگردان نمایشی این اثر گفت و گویی ترتیب داده ایم که در ادامه می خوانید.

در طول سه سال گذشته فعالیت های تئاتری شما در چه نمایش هایی در قالب بازیگری و یا کارگردانی بوده است؟

من در چند سال گذشته کارگردانی نمایش «بچه آدم بدو» و «کمدی ارتفاعات» را انجام داده ام.

چه شد که سراغ این متن رفتید، ویژگی این نمایشنامه  برای کارگردانی چه بود؟

طبیعی است که همیشه دغدغه هایی برای انتخاب یک متن وجود دارد. مهم ترین دغدغه من ادای دین به دفاع مقدس بود که سعی شد در کارگردانی این نمایشنامه خلاقیت های خودم را به کار اضافه کنم و آن را به اجرا برسانم.

اجرای عمومی این اثر را پیش از جشنواره در چه زمانی و چگونه سپری کردید؟

این اثر پس از پایان و بازبینی در شهرستان بافق اجرا شد،نمایش «آن سه نفر» از هفتم تا پانزدهم شهریور در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد بافق به نمایش در آمد.

 نمایش خودتان را در کدام یک از زمینه های بازیگری،کارگردانی،متن،طراحی صحنه و……بهتر ارزیابی می کنید؟

نظری ندارم، اجازه می دهم مخاطبان نظر بدهند.

سخن ناگفته؟

از آنجا که من تا چند سال پیش در کرمان فعالیت می کردم و یک سالی هست که به شهرستان بافق آمده ام، خیلی خوشحال و خرسندم که در جشنواره استانی یزد و با مردم و هنرمندان خوب بافقی و یزدی همکاری داشتم. برای همه آرزوی سربلندی و پیروز دارم.

“گفتنی است هیئت داوران در بخش طراحی صحنه  هیچ اثری را شایسته رتبه اول و دوم ندانست، و رتبه سوم را به صورت مشترک و بدون الویت به آقایان صادق نصیری برای طراحی صحنه و لباس نمایش «ترانه آه» و علی صمصامی برای طراحی صحنه نمایش «آن سه نفر» تقدیم کرد.”

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده