رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • کد خبر : ۳۸۳۹۸
  • چاپ خبر : بازدید اعضای کارگروه بافق از پروژه های سنگ آهن
گزارش تصویری:

بازدید اعضای کارگروه بافق از پروژه های سنگ آهن

صبح امروز اعضای کارگروه شهر از نزدیک روند پیشرفت پروژه های سنگ آهن بافق را مورد ارزیابی قرار دادند. به گزارش آفتاب بافق، در راستا پاسخگویی کارگروه پیگیری مطالبات مردمی و صورتجلسه 9 شهریور ماه 93 اعضا کارگروه صبح امروز از ایستگاه تصفیه خانه آب، جاده دسترسی، مخازن، پیت معدن و گندله سه چاهون دیدن […]

صبح امروز اعضای کارگروه شهر از نزدیک روند پیشرفت پروژه های سنگ آهن بافق را مورد ارزیابی قرار دادند.

به گزارش آفتاب بافق، در راستا پاسخگویی کارگروه پیگیری مطالبات مردمی و صورتجلسه 9 شهریور ماه 93 اعضا کارگروه صبح امروز از ایستگاه تصفیه خانه آب، جاده دسترسی، مخازن، پیت معدن و گندله سه چاهون دیدن کردند و در جریان روند پیشرفت کار این پروژه ها قرار گرفتند.

در ابتدا این بازدید اعضا از پروژه تصفیه خانه آب دیدن کردند.با توجه به کمبود و بحران آب در منطقه، استحصال آب و استفاده از پساب در صنعت معدن جزو ضروریات می باشد،که علاوه بر داشتن امر مثبت در محیط زیست یکی از ارکان مهم تامین آب معادن می باشد.

این پروژه در سال 94 با سرمایه گزاری 70 میلیارد ریال انجام گرفت و در سال 95 چرخه ذخیره سازی آب یک دستگاه مخازن 20 هزار مترمکعبی آغاز گردید، که پیشرفت پروژه تا کنون 67 درصد عنوان شد.

لازم به ذکر است کل سرمایه گزاری های شرکت سنگ آهن در بخش فاضلاب شهری به شرح ذیل می باشد:

شبکه فاضلاب شهری 550 میلیارد ریال،عملیات اجرای نصب انشعابات 150 میلیارد،تصفیه خانه 280 میلیارد ریال و مخازن ذخیره آب 140 میلیارد ریال می باشد.

در مرحله بعد این بازدید ها جاده دسترسی به عنوان دومین منطقه مورد ارزیابی اعضای کارگروه قرار گرفت. پروژه راه به منظور دسترسی شرکت سنگ اهن به چاه های آب دشت حسن آباد است،که به منظور انتقال آب مصرفی کارخانه های جوار معدنی از دشت حسن آباد به مجموعه شرکت احداث گردیده است.

در روند اقدامات انجام گرفته هم اکنون جاده در دسترس کار و فعالیت خود بوده و در آینده جزئی از شبکه سراسری و ملی راه به صورت 2 خط و 2 طرفه عمل خواهد کرد که می تواند حتی به 4 خط توسعه یابد.

همچنین در تقسیم بندی راه های اصلی،راه اصلی با عبور مجزا جدا شده و یک خط عبور در هر طرف انجام گرفته و نیز آسفالت و روکش سازی مسیرهای قدیم مورد کار قرار گرفته است.

در ادامه اعضا کارگروه از مخازن 20 هزار متر مکعب و مخازن ژاکله و پیت معدن بازدید نمودند و اقدامات لازمه را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

در پایان این برنامه بازدید از پروژه گندله سازی سه چاهون و تحقق گرفتن پروژه با سه محور سنگ آهن در ایجاد سرمایه گزاری و جذب نیروی انسانی با تولید اشتغال زایی مورد ارزیابی قرار گرفت. که با توجه به پیشرفت 42 درصدی این پروژه در تولید سنگ با ارزش افزوده بالا از روند پیشرفت کار احساس رضایت شد.

همچنین اعضا در مشاهده نزدیک خود از روند پیشرفت کار گندله و تلاش مدیر عامل سنگ آهن برای پروژه ای که از دیدگاه دیگران عملی شدن آن امری ضعیف و امکان ناپذیر بود قابل تقدیر دانستند. چرا که اگر این تلاش ها صورت نمی گرفت بدون شک سنگ آهن اکنون وجود نداشت

 در گندله 1400 میلیارد تومان سرمایه گزاری شده است که در کنارمجموعه آگلومراسیون احداث می شود.که با پیشرفت خوب این پروژه اظهار امیدواری شد تا در تحقق و بهره برداری آن تا پایان سال 97 به همت مسئولان و تلاش های بی بدیل مدیر عامل سنگ آهن انجام گیرد.

در این بازدید نیز عنوان شد که اگر امروز کنستانتره تولیدی 1200 میلیارد تومان گردش مالی داشته باشد با گندله سازی حدود 1570 میلیارد تومان ارزش افزوده خواهد داشت که وارد گردش مالی شرکت می شود. ضمن اینکه 500 نفر نیز مشغول کار مستقیم می شوند.

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده