رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۷
  • کد خبر : ۷۲۷۹
  • چاپ خبر : جشنواره يوز پلنگ آسيايي شهريور ماه سال آينده در بافق برگزار مي شود

جشنواره يوز پلنگ آسيايي شهريور ماه سال آينده در بافق برگزار مي شود

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ نشست برنامه ريزي و هماهنگي برگزاری جشنواره یوز پلنگ آسیایی در بافق با حضور مديران كل محيط زيست و فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد، امام جمعه و فرماندار بافق وجمعي از فعالان حوزه فرهنگي، محيط زيست و گردشگري در محل فرمانداري اين شهرستان برگزار شد. مدیر کل […]

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ نشست برنامه ريزي و هماهنگي برگزاری جشنواره یوز پلنگ آسیایی در بافق با حضور مديران كل محيط زيست و فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد، امام جمعه و فرماندار بافق وجمعي از فعالان حوزه فرهنگي، محيط زيست و گردشگري در محل فرمانداري اين شهرستان برگزار شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در اين نشست با بیان اینکه از هم اکنون دبیرخانه این جشنواره تشکیل شده است گفت: هنرمندان می توانند آثار خود را در زمینه عکس ،مقاله، فیلم،انیمیشن، کاریکاتور ، نقاشی و کرافیک و تا قبل از شهریور 94 به این دبیرخانه واقع در اداره فرهنگ و ارشاد بافق ارسال کنند.

"علي غياثي" به ظرفیت های خوب محلی، کشوری و بین المللی بافق اشاره کرد و گفت: این شهرستان زیستگاه گونه نادر یوز پلنگ آسیایی است و مردم باید در حفظ ونگهداری محیط زیست به ویژه حمایت از این گونه با ارزش کوشا باشند.

این مسوول یوز را برند شهرستان بافق خواند و افزود: برند یوز پلنگ آسیایی می تواند این شهرستان را در کشور و در سطح جهان معرفی کند و موجب جذب گردشگران و طبیعت گردان شود.

وی با بیان اینکه معرفی یوز نیازمند فرهنگ سازی است خاطر نشان کرد: آموزش وپرورش می تواند در سطح دانش آموزان این نقش مهم را ایفا کند.

غیاثی ، اجرای طرح مدارس و یوزآسیایی، همیار طبیعت در حیات وحش و بافق شناسی با محوریت یوز پلنگ آسیایی را از مواردی دانست که دانش آموزان می توانند در حوزه فرهنگ سازی فعال شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان یزد بر ضرورت مشارکت روستاییان در برگزاری جشنواره یوز آسیایی تاکید و بیان کرد: رضایت و همراهی ساکنین روستاهای شهرستان بافق در برگزاری با شکوه این جشنواره کمک خواهد کرد.

غیاثی تاکید کرد : از هم اکنون باید مزایای فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی به ویژه شهرت مناطق روستایی برای مردم این روستاها بازگو شود.

ححت الاسلام سید جواد سلیمانی امام جمعه بافق هم در این نشست دیدگاه اسلام در خصوص حیات وحش را یاد آور شد و گفت: اسلام برای حیوانات، محیط زیست و درختکاری اهمیت زیادی قائل است به طوری که در جنگ های صدر اسلام اجازه قطع درختان داده نمی شد.

فرماندار بافق نیز در این جلسه گفت: فرصت هایی در این منطقه وجود دارد که بعضا برد محلی، استانی ، برون استانی و حتی جهانی دارد.

"سید مهدی طلایی مقدم" افزود: کوه حفاظت شده و شکار ممنوع بافق بعنوان یکی از زیستگاه های یوزپلنگ آسیایی توجه جهانیان را به خود جلب کرده است.

وی با بیان اینکه در برنامه پنج ساله و سند توسعه بر مسائل زیست محیطی تاکید شده است افزود: در بحث سرمایه گذاری باید معضلات زیست محیطی مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار بافق توجه ویژه به یوز پلنگ آسیایی را خواستار شد و تاکید کرد: باید با استفاده از همه امکانات در حفظ مراقبت از این گونه نادر جانوری کوشا باشیم.

در پایان این مراسم با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستان از لوگوی یوز پلنگ آسیایی رو نمایی شد.

 

IMG_2189 IMG_2200 IMG_2202 IMG_2207 IMG_2210 IMG_2277

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده