رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۹
  • کد خبر : ۸۶۴
  • چاپ خبر : حجت‌الاسلام محسن غرویان: مصباح نمی‌تواند محور وحدت اصولگرایان باشد/افراطیون اعتقادی به رای اکثریت ندارند

حجت‌الاسلام محسن غرویان: مصباح نمی‌تواند محور وحدت اصولگرایان باشد/افراطیون اعتقادی به رای اکثریت ندارند

گزارش آفتاب بافق به نقل از پویش: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: بعید می‌دانم آیت الله مصباح بتواند نقش محوریت را بین تمام جناح‌های اصول‌گرا در فضای سیاسی کشور ایفا کند. حجت‌الاسلام محسن غرویان با اشاره به تلاش برخی اصول‌گرایان برای محور قرار دادن مصباح یزدی پیرامون وحدت جناح اصول‌گرا گفت: من با شناختی […]

گزارش آفتاب بافق
به نقل از پویش:

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: بعید می‌دانم آیت الله مصباح بتواند نقش محوریت را بین تمام جناح‌های اصول‌گرا در فضای سیاسی کشور ایفا کند.
حجت‌الاسلام محسن غرویان با اشاره به تلاش برخی اصول‌گرایان برای محور قرار دادن مصباح یزدی پیرامون وحدت جناح اصول‌گرا گفت: من با شناختی که از مصباح یزدی دارم؛ معتقدم که هر کسی از اصول‌گرایان باید راه خود را برود و تلاش در رابطه با وحدت پیرامون مصباح یزدی کاری بیهوده است، چرا که او اعتقادی به وحدت ندارد.
شاگرد مصباح یزدی با بیان اینکه من بعید می‌دانم آیت الله مصباح بتواند نقش محوریت را بین تمام جناح‌های اصول‌گرا در فضای سیاسی کشور ایفا کند، گفت: افراطیون در انتخابات مجلس آینده انسجام موثری پیدا نخواهند کرد. مردم نیز در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان به نماینده‌هایی که در مسیر اعتدال حرکت کنند و با دولت همسویی داشته باشند، رای خواهند داد.
وی با تاکید بر اینکه افراطیون در مجلس آینده شورای اسلامی و خبرگان رهبری شانس کمی دارند، گفت: فضای سیاسی کشور اعتدالی است اما نمی‌توان به طور قاطع در مورد فضای سیاسی آینده کشور نظر داد، با این حال در خود جبهه پایداری بین قم و تهران اختلافات زیادی وجود دارد و احتمال توافق درونی آنها نیز کم است، چه برسد به وحدت آنها با سایر اصول‌گرایان.
غرویان با اشاره به ضیافت شام احمدی‌نژاد با اعضای جبهه پایداری، گفت: عنوان این ضیافت مهم نیست؛ بلکه نتیجه آن مهم‌تر است، باید دید از دل این ضیافت وحدت بیرون می‌آید یا تفرقه میان آنها بیشتر می‌شود. به صرف یک ضیافت نمی‌توان وحدت را به زور به دست آورد.
وی گفت: گروه‌های تندرو نمی‌توانند بین اصول‌گرایان وحدتی برقرار کنند، چراکه آنها بر این عقیده هستند که رای صحیح از آن خودشان است و دیگران اشتباه می‌کنند تا زمانی که آنها مبنایی برای رای اکثریت قائل نباشند، وحدت میان‌شان دست نیافتنی است.
شاگرد مصباح یزدی با تاکید بر اینکه من نمی‌خواهم راجع ‌به اشخاص مشخصا صحبت کنم، گفت: قطعا مردم به خوبی مصادیق را تشخیص می‌دهند، ما نباید همیشه تکلیف را در جدایی از دیگر گروه‌ها ببینیم. متاسفانه عده‌ای تکلیف خود را در تک‌روی می‌دانند و این را وظیفه دینی خود بیان می‌کنند در حالیکه دستور دین هم در مسائل سیاسی و اجتماعی مشورت با دیگران است.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده