رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۲
  • کد خبر : ۸۶۴۹
  • چاپ خبر : تشریح خدمات شرکت سنگ آهن مرکزی ایران برای آبادانی شهرستان محروم بافق

تشریح خدمات شرکت سنگ آهن مرکزی ایران برای آبادانی شهرستان محروم بافق

محمدرضا رضایی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، ساخت گندله سازی پنچ میلیون تنی ، اصلاح خطوط تولید کنسانتره، ایجاد کارخانه فولاد یک میلیون تنی، احداث خط راه چغارت، جمع آوری و تصفیه آب دشت حسن آباد و ایجاد شبکه فاضلاب شهری را از مهمترین طرح های در حال اجرای […]

محمدرضا رضایی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، ساخت گندله سازی پنچ میلیون تنی ، اصلاح خطوط تولید کنسانتره، ایجاد کارخانه فولاد یک میلیون تنی، احداث خط راه چغارت، جمع آوری و تصفیه آب دشت حسن آباد و ایجاد شبکه فاضلاب شهری را از مهمترین طرح های در حال اجرای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در سال 94 عنوان کرد.

وی اضافه کرد : این ظرحها در ایجاد صنایع جوار معدنی و تکمیل زنجیره فولاد و ایجاد کارخانه فولاد یک میلیون تنی شهرستان بافق نقش بسزایی دارند.

رضایی پور ، پیشرفت فیزیکی این طرحها را تا پایان فروردین ماه 94 بین هشت تا 100 درصد اعلام کرد و افزود: طرح احداث کارخانه فولاد یک میلیون تنی به روش کوره بلند 7.8 درصد پیشرفت دارد در حالیکه فاز اول احداث خطوط راه آهن چغارت با 100 درصد پیشرفت آماده بهره برداری است و فاز دوم آن هم از 84 درصد پیشرفت فیزیکی بر خوردار است.

این مسوول خاطرنشان کرد: خطوط احداثی راه آهن برای انتقال مواد معدنی سنگ آهن از معدن سه چاهون تا سایت معدن جغارت احداث شده است.

وی ادامه داد : با تکمیل و راه اندازی طرحهای معدنی و جوار معدنی زمینه اشتغال بیش از دو هزار و 300 نفر فراهم به طور مستقیم فراهم خواهد شد.

رضایی پور همچنین به اهم اقدامات سال گذشته شرکت سنگ آهن مرکزی بافق نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بهره برداری از کارخانه آگلومراسیون، احداث سد خاکی تیلینگ برای کارخانه فرآوری، اجرای خط انتقال آب از معدن چغارت به آهنشهر ، راه اندازی دیزل 2779 پس از 20 سال و تکمیل فیبرنوری از عمده ترین طرحهای اجرا شده این شرکت در سال 93 است.

رضایی پور با بیان اینکه سال گذشته برای دو هزار نفراشتغالزایی داشته ایم افزود: در کارخانه آگلو مراسیون بافق حدود 400 نفر مشغول به کار شده اند.

این مسوول به مساعدت های شرکت سنگ آهن مرکزی بافق به حوزه بهداشت و درمان هم اشاره کرد و گفت: در این مورد علاوه بر هزینه چهار میلیارد ریال در بخش بهداشت و رفاه حال کارکنان و شهروندان ، چند دستگاه مهم پزشکی نیز به بیمارستان بافق اهدا شده است.

وی ، الکترودیوگرام، الکتروشوک، نوارقلب و فشار خون، جراجی چشم ، لاپاراسکوپ، سی تی اسکن را از مهمترین دستگهای پیشرفته پزشکی نام برد که طی سه سال گذشته به بیمارستان ولی عصر (عج) بافق اهدا شده است.

رضایی پور مشارکت در ساخت بیمارستان 96 تختخوابی، کمک به حوزه آموزش و پژوهش، اهدای هشت هزار صندلی دانش آموزی، مساعدت در امور فرهنگی و ورزشی، زیر سازی پنچ کیلو متراز بزرگراه بافق – یزد همچنین احداث کمربندی به طول 13 کیلو متر، خرید و نصب سه دستگاه آب شیرین کن درسطح شهربافق، احداث چند سکوی نماز بین راهی، ایجاد سالن های مختلف ورزشی درآهنشهر و همکاری در برگزاری دهها یاد واره شهدا در شهر و روستا و غیره را از دیگر خدمات و اقدامات شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق در زمان مدیریت بومی این شرکت بر شمرد.

این مسوول به شفاف سازی و اطلاع رسانی روابط عمومی ها اشاره کرد و افزود: روابط عمومی آیینه همدلی و همزبانی است و در سایه این تعامل و همفکری ، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران توانسته در تحقق اهداف عالی و برنامه های خود و نیز اجرای طرح های جوارمعدنی گام های موثری بردارد.

شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق ذخیره گاه 1.7 میلیون تن سنگ آهن کشور است و حدود 5400 نفر در این شرکت به کار اشتغال دارند.

هم اینک 71.5 درصد سهام این شرکت مطابق اصل 44 قانون اساسی به صندوق بازنشستگان فولاد کشور واگذار شده و مابقی پس از اعتراض مردم و کارگزان به دولت برگشته است و شنیده ها حکایت از این دارد که قرار است در مالکیت دولت و تحت پوشش ایمیدرو باقی بماند.

بافق با 40 هزار نفر جمعیت در 110 کیلو متری یزد و معدن سنگ آهن سه چاهون و چعارت به ترتیب در فاصله 35 و 12 کیلو متری شهر بافق قرار دارند.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده