رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۴
  • کد خبر : ۹۱۲۶
  • چاپ خبر : : کسانی که می‌گویند تحریم مهم نیست از جیب مردم بی‌خبرند/ چه اشکالی دارد مردم با موسیقی شاد شوند

: کسانی که می‌گویند تحریم مهم نیست از جیب مردم بی‌خبرند/ چه اشکالی دارد مردم با موسیقی شاد شوند

گزارش آفتاب بافق به نقل از فرارو: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی ظهر امروز در جمع مردم بجنورد با اشاره به اینکه 24 خرداد روز سرافرازی و خوشحالی ملت ایران است گفت: امروز دو سال از رای مردم به اعتدال و میانه روی می‌گذرد چشم‌انداز دولت هم امید است و برنامه‌اش تدبیر و روشش همواره اعتدال […]

گزارش آفتاب بافق
به نقل از فرارو:
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی ظهر امروز در جمع مردم بجنورد با اشاره به اینکه 24 خرداد روز سرافرازی و خوشحالی ملت ایران است گفت: امروز دو سال از رای مردم به اعتدال و میانه روی می‌گذرد چشم‌انداز دولت هم امید است و برنامه‌اش تدبیر و روشش همواره اعتدال خواهد بود.

گزیده اظهارات روحانی را در ادامه می‌خوانیم:
• شما ملت ایران نشان دادید عاشق نظام جمهوری اسلامی‌، مردم سالاری‌ دینی‌ بوده و انتخاب خود را با صندوق رای به جهانیان نشان داده‌اید. ملت ما در 24 خرداد اعلام کرد ما مسیری را انتخاب می‌کنیم که در آن همه اقوام و مذاهب در کنار یکدیگر باشند. تا ایران به هدف خود یعنی توسعه و پیشرفت دست یابد. ما در خرداد دو سال پیش به همه اعلام کردیم در این سرزمین به فرهنگ و سلایق یکدیگر احترام گذاشته و آستانه تحمل خود را بالا می‌بریم و هر حزب‌،جناح‌، قومیت‌، لهجه و گویش در پی یک هدف یعنی پیشرفت ایران عزیز‌ است.
• ما می‌خواهیم از رقبا‌، همسایگان و دیگر کشورهای در حال توسعه پیشی‌بگیریم ما برای دستیابی به این هدف متهد بوده ‌،اختلافات را کنار بگذاریم و به یکدیگر کمک کنیم تا رونق اقتصادی آغاز شود. شما می‌دانید روزی که دولت کار خود را آغاز کرد از رشد و رونق اقتصادی خبری نبود‌ و آمارهای اقتصادی نشان می‌داد که در سال 91 نزدیک به منفی 7 درصد رشد داشتیم و این آمار یعنی رکود عمیق حتی در سال 92 هم رشد ما منفی بود. شما می‌دانید در شرایط رکود روز به روز از تولید کاسته شده و به بیگانگان بیشتر وابسته می‌شویم. اگر تولید کاسته شود حتی برای نان شب هم باید گندم وارد کنیم.
• در سال 92 میلیون‌ها تن گندم وارد کردیم. در سال 93 دو یا سه میلیون تن گندم کمتر وارد کردیم و امسال هم گندم کمتری وارد خواهیم کرد.وابستگی نیازمندی‌های کشاورزی ما به بیگانه کاهش پیدا کرده و ما روی پای خود ایستاده‌ایم. ما هشت میلیارد دلار مواد غذایی کمتری وارد کردیم. افزایش روز به روز تراکتورها ‌،کمباین‌ها و ماشین‌های راهسازی و کشاورزی نشان می‌دهد ما در مسیر تولید رشد و توسعه قرار گرفته‌ایم. اما بزرگترین مشکل اجتماعی ما بیکاری است. چرا ایران با این همه منابع طبیعی و سرمایه انسانی باید با این مشکل مواجه شود.
• ما باید حرکتی از نو آغاز کنیم. ما می‌توانیم و قادر هستیم کشور را در مسیر توسعه قرار دهیم. دیگران آمدند در مسیر مسابقه بر پای ملت ایران زنجیر نابجای تحریم انداختند اما ما نمی‌گذاریم زنجیر ادامه پیدا کند. ما با کمک ملت به جلو حرکت کرده و با یگانگی ‌،وحدت ‌،انسجام ملی‌ و با هدف رهبری‌ و اتکال به خداوند و توجهات امام هشتم پیش می‌رویم. دولت ملت و رهبری تنها نیستند بلکه ما یک ملت منسجم و یکپارچه داریم. ما نمی گذاریم بیگانه بخواهد ظلم و جنایت تحریم را ادامه دهند. ما نمی‌گذاریم حقوق ملت پایمال شود. ما نمی‌گذاریم مواد خوراکی مردم گرانتر به دست مردم برسد.
• به خاطر تحریم‌ها هرجنسی که از خارج به دست شما می‌رسد حداقل 10 تا 15 درصد گرانتر است. یعنی این پول از جیب شما داده شده است. آنها که می‌گویند تحریم مهم نیست‌، گویی از جیب مردم بی‌خبر هستند. آنهایی که می‌گویند ما در برابر بیگانگان نباید حرف بزنیم و مذاکره کنیم گویی از زندگی مردم بی‌خبرند. اما ما با هدایت‌های رهبری و حمایت مردم هم در داخل کشور غنی‌سازی می‌کنیم هم چرخ اقتصاد را به حرکت در می‌آوریم.
• در طول یک سال گذشته بیش از سه هزار و 900 پزشک متخصص به مناطق محروم اعزام شده و این پزشکان 24 ساعته در این مناطق حضور دارند. ما هزاران خانه بهداشت ساخته و تجهیز کرده‌ایم و نزدیک به یازده میلیون نفر در حاشیه شهرها تحت پوشش خبری قرار دادیم. 9 میلیون و 200 هزار نفر هم تحت پوشش بیمه درمانی و 11 میلیون نفر هم تحت پوشش حمایت امنیت‌های غذایی قرار گرفته‌اند.
• این دولت ننشسته‌ است تا دیگران در مذاکرات هسته‌ای در برابر حرف حق ما تسلیم شوند یا تسلیم نشوند و تحریم‌ها برطرف شود یا نشود؛ ما از روز اول و در شرایط تحریم برای رفاه مردم قدم برداشته‌ایم ما در شرایط تحریم به فکر دریاچه‌های خشک شده، رودخانه‌های بزرگ‌، تالاب‌ها و هامون‌ها‌، فاضلاب‌ها‌، اصلاح کیفیت بنزین و گازوئیل و آغاز پروژه قطار سریع و سیر افتاده‌ایم. ما از تحریم نمی‌ترسیم ولی با آن مبارزه می‌کنیم. ما با کمک مردم در سازمان ملل و شورای امنیت یعنی همان جاها که تحریم‌های ظالمان علیه ما وصل شد رفته و همان جا تحریم‌ها را لغو می‌کنیم. ما در تهران نمی‌نشینیم و شعار دهیم.
• ما ملتی می‌خواهیم که به ارزش‌های اسلامی ایمانی و اخلاق احترام می‌گذارد‌، ما همچنین ملتی شاد و مردمی زنده می‌خواهیم. در این استادیوم ورزشی وقتی نام امام هشتم برده می‌شود روحتان پرواز می‌کند و احساسات خود را نشان می‌دهید و اینجا سراسر معنویت و اخلاق می‌شود. همینجا اگر قطعه موسیقی نواخته شود و شما شاد شوید اشکالی دارد؟ مگر ما با شادی مردم مخالفیم. ما در روزش خوشحالی می‌کنیم و به روزش هم اشک می‌ریزیم ما در 19 و 21 رمضان اشک می‌ریزیم و 15 رمضان شادی می‌کنیم. ما ملتی رشید و شاد می‌خواهیم. موسیقی، ادب‌، فرهنگ و شعر از سرزمین ایران و خراسان شمالی‌ به کل آسیای مرکزی‌، قفقاز و سایر مناطق رسوخ کرده است.
• ما هم شادی ملت را می‌خواهیم و هم اشتغال ملت را می‌خواهیم هم رونق اقتصادی را می‌خواهیم و هم سانتیفیوژ را می‌خواهیم. ما همه آنچه حق ملت است را می‌خواهیم.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده