رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 24 مهر 1399 - 00:00
  • کد خبر : ۱۰۲۷۹۲
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید عباسعلی رنجبر
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید عباسعلی رنجبر

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید عباسعلی رنجبر جوانمرد 19 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید عباسعلی رنجبر فرزند اکبر ، سال 1346 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل شد. در ایامی که او دوره پنجم دبستان را پشت سر می گذاشت تظاهرات و اعتراضات مردم علیه رژیم شاهنشاهی به اوج خود رسیده بود و وی به همراه دیگر همکلاسی هایش مشت های کوچک خود را گره کرد و علیه ظلم و ستم شعار سر می داد.

شهید رنجبر پس از فراغت از تحصیل و در مواقع بیکاری به حرفه بنایی و برق کشی ساختمان می پرداخت. وی مدتی را در شرکت دپو مشغول به کار بود.

پس از پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی به فراگیری فنون نظامی پرداخت و رهسپار جبهه های حق علیه باطل شد. سرانجام در تاریخ 1365/12/04 پس از چند مرتبه حضور در جبهه در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

کلامی گهربار از شهید عباسعلی رنجبر؛

ای مردم،سعی کنید ضمن حفظ وحدت،در خط حزب ا… باشید و امام را تنها نگذارید که اگر این دو را نداشته باشید، دشمن بر شما پیروز می شود.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه