رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
  • کد خبر : ۴۶۹۴۹
  • چاپ خبر : برگزاری مراسم عزاداری و روضه خوانی  در دفتر امام جمعه بافق
گزارش تصویری:

برگزاری مراسم عزاداری و روضه خوانی در دفتر امام جمعه بافق

  به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س)صبح امروز مراسم عزاداری و سخنرانی در دفتر امام جمعه شهرستان بافق برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق، به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س)صبح امروز مراسم عزاداری و سخنرانی در دفتر امام جمعه شهرستان بافق برگزار شد. در این مراسم  حجت الاسلام طباطبایی در خصوص شخصیت والای ام ابیها […]

 

به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س)صبح امروز مراسم عزاداری و سخنرانی در دفتر امام جمعه شهرستان بافق برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق، به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س)صبح امروز مراسم عزاداری و سخنرانی در دفتر امام جمعه شهرستان بافق برگزار شد.

در این مراسم  حجت الاسلام طباطبایی در خصوص شخصیت والای ام ابیها ، حضرت فاطمه زهرا(س) مطالبی را بیان نمود.

 

وی با تبیین و تشریح فضلیت  حضرت زهرا(س) گفت: فضایل اخلاقی آن حضرت بسیار بالا است و هر کسی سعادت معرفت و شناخت حضرت زهرا(س) را کسب کند در دنیا و آخرت رستگار خواهد شد.

 

حجة الاسلام طباطبایی با بیان اینکه منزلت، جایگاه والای دخت پیامبر (ص) باید در جامعه معرفی شود، تاکید کرد: باید سجایای اخلاقی و فضیلت حضرت زهرا(س) تبیین و الگو و اسوه همه بویژه جوانان و بانوان شود.

در ادامه حجة الاسلام واعظی دیگر سخنران این مراسم به بیان نقش مؤثر خانواده و جایگاه آن در دین اسلام پرداخت و گفت: خانواده ازنگاه دین اسلام نخستین کانون تربیتی انسان به شمار می رود و باید فرزندان صالح تحویل جامعه شود.

وی افزود: اسلام خانواده را کانون اخلاقی جامعه می‌داند و نوع تربیت و ارتباطات حاکم بر خانواده را بسترساز وحدت و منش اجتماعی عنوان می‌کند. به همین دلیل به ما سفارش کرده است که همواره نسبت به رعایت اخلاق در جامعه تلاش کنیم.

 

همچنین در این مراسم خطیبان حجة الاسلام رضایی و حجة الاسلام دهقان نیز سخنرانی نمودند.

در پایان هیئت نظر کرده میانگاه به سینه زنی و نوحه خوانی در رثای بانوی حضرت زهرا (س) پرداختند.

عکس: محمود تقی زاده بافقی

 

ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “برگزاری مراسم عزاداری و روضه خوانی در دفتر امام جمعه بافق”

  • باعرض سلام وتحیت .خیلی متاسف شدم که هئیت محترم وبزرگواربی موقع تشریف اورد و باعث قطع شدن سخنرانی بسیار خوب حجه الاسلام اقای رضائیان شد .کاش بزرگان هئیت رعایت می کردند تا سخنرانی تمام شود بعد می امدند تا هر موقع می خواستند به عزاد اری می پرداختند . یاد خطبه شقشقیه افتادم که چگونه ابن عباس از قطع خطبه بخاطر بی سلیقگی فردی اظهار ناراحتی و افسوس می کند

ارسال دیدگاه

error: متن حفاظت شده