رفتن به بالا
 • دوشنبه - ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
 • کد خبر : ۴۷۹۹۸
 • چاپ خبر : تلاش و مقابله با شرایط سخت سبب حفظ مجموعه سنگ آهن و جلوگیری از واگذاری آن شد
مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق :

تلاش و مقابله با شرایط سخت سبب حفظ مجموعه سنگ آهن و جلوگیری از واگذاری آن شد

محمد جواد عسکری با بیان اینکه سیاست گذاری شرکت بر سه محور طرح های توسعه ای ؛ حفظ نیروی انسانی و حفظ اشتغال می باشد گفت: برای حفظ و ثبات و نگه داشتن این سه محور اصلی تا به امروز تلاش کرده ایم.  به گزارش آفتاب بافق؛ محمد جواد عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن  […]

محمد جواد عسکری با بیان اینکه سیاست گذاری شرکت بر سه محور طرح های توسعه ای ؛ حفظ نیروی انسانی و حفظ اشتغال می باشد گفت: برای حفظ و ثبات و نگه داشتن این سه محور اصلی تا به امروز تلاش کرده ایم.

 به گزارش آفتاب بافق؛ محمد جواد عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن  مرکزی بافق در گفتگو با خبرنگار آفتاب بافق پیرامون اقدامات انجام شده در طول سالیان گذشته برای حفظ و توسعه این مجموعه عظیم در راستای سه هدف شرکت ؛ یعنی طرح های توسعه ای و نیروی انسانی و ایجاد سرمایه گذاری به عنوان سه محور اساسی این مجموعه معدنی و صنعتی گفت : یکی از مواردی که مردم شهرستان بافق و کارکنان شرکت سنگ آهن در بحث واگذاری این مجموعه در بیش از 40 سال گذشته نسبت به آن دغدغه داشتند اما به آن توجهی نشده بود بحث سرمایه گذاری در بافق است که متاسفانه کسی در این زمینه اقدام چندانی  نکرده است و دولت نیز چنین اجازه ای نمی داد. اما در کنار مجموعه ما ؛ گل گهر سیرجان و چادرملو به دلیل اینکه از ابتدا به بخش خصوصی واگذار شده بودند توانستند سرمایه گذاری بسیار خوبی را در چرخه زنجیره فولاد خود داشته باشند.

وی افزود : ما بعد از واگذاری به میزان پنج هزار میلیارد بعنوان طرح و پروژه برای شرکت و صنایع جوار معدنی تعریف کردیم و خوشبختانه در همین راستا نیز حرکت می کنیم. هرچند از زمانی که بنده به عنوان مدیر وارد این مجموعه شدم با اُفت و خیزهای بسیاری در زمینه تامین خوراک معدنی ؛ قیمت شمش ؛ و قیمت سنگ آهن و مسائل به وجود آمده در معدن مواجه شدیم که هرکدام میتوانست مشکلات جدی بوجود آورد.

عسکری با بیان اینکه دولت بیش از 40 سال فقط از سنگ آهن بافق استخراج کرده بود خاطر نشان ساخت : نسبت باطله برداری به آهن قبل از ورود اینجانب به  مجموعه چغارت در ابتدا دو به یک بوده است ولی به خاطر باقیمانده های باطله برداری حدود 85 میلیون تن در پنج سال گذشته باطله استخراج کردیم که عملا اگر این کار انجام نمیشد در سال 94 می بایست شرکت را تعطیل می کردیم و دسترسی به سنگ آهن با کیفیت و کمیت مناسب ؛ غیر ممکن می گردید ولی با برنامه ریزی فنی و مهندسی معدن ؛ حدود 700 میلیارد تومان برای باطله برداری در مجموعه چغارت  و حدود 100 میلیون تومان در مجموعه سه چاهون هزینه کردیم که اگر این 800 میلیارد در سنوات گذشته صورت گرفته بود شاید بیشتر از 200 میلیارد آن ؛ سهم پنجساله دوره مدیریت ما نمی شد و 600 میلیارد آن می بایست در دوره های قبل انجام می گرفت که انجام نشده بود و در این مدت نسبت باطله برداری به استخراج سنگ آهن در مواردی به عدد چهار برابر نزدیک شده است.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با اشاره به اینکه برای حفظ  و بقای شرکت سنگ آهن بافق و ایجاد گردش مالی  بالاجبار هر تن سنگ را به قیمت 35 هزار تومان  فروختیم تصریح کرد : صرف هزینه 600 میلیارد تومانی برای باطله برداری های معوقه همزمان با کاهش قیمت شمش و سنگ آهن سبب شد تا برای حفظ شرکت سنگ آهن و ایجاد گردش مالی هر تن سنگ آهنی را که بین  90 تا 95 هزارتومان  در دانه بندی هزینه داشت به قیمت 35 هزار تومان در هر تن بفروشیم و اگر این معوقات باطله برداری وجود نداشت  امکان سرمایه گذاری 600 میلیارد تومانی در طرح ها و پروژه های جوار معدنی شرکت سنگ آهن بافق فراهم میشد.

پس از واگذاری مجموعه در بحث اشتغال حدود 1500 نفر نیروی  انسانی مشغول به کار داشته ایم  و این سبب ایجاد امیدواری در مجموعه شهرستان و حمایت وزارت رفاه در این امر شده است.

ارسال دیدگاه


2 دیدگاه برای “تلاش و مقابله با شرایط سخت سبب حفظ مجموعه سنگ آهن و جلوگیری از واگذاری آن شد”

 • ذبیح الله کارگران says:

  سلام :واقعا دست مریزاد و خسته نباشید باید عرض کنیم خدمت این معلم عزیز که نشان داد با همت وپیگیری وتجربه و همدلی و داشتن مشاوران عالی میشود بسی از مهندسینی که فقط مدرک ان را به دوش میکشند باعث رونق وابادانی وپیشرفت شهر شوند .انشاالله که هرروز شاهد پیشرفت ورونق و جذب بیشتر نیروی بومی در سنگ اهن و شهر باشیم.

  • مهندس بومی و آشنا says:

   ضمن تکریم تلاش جناب مهندس عسکری و تمام کسانی که با مناعت طبع و احترام دلشان برای شهرشان می سوزد تا بتوانند اقدام تاثیر گزاری در روند تولید و توسعه داشته باشند علی الظاهر جناب عالی از بسیازی از مسایل که در لایه های مختلف نیروی انسانی و مدیریت شهر نهفته است بی خبرید و فقط در صفحه مجازی و کانال های مختلف جولان واظهار نظر می نمایید شما معلم گرامی را به تجدید نظر در رعایت نکات نگارشی (عدم بیان جملات متناقص)و احترام متقابل توصیه می نمایم بنده شاهد تلاش جهادی و توسعه ای بسیاری از دوستان در رده های مختلف شرکت و بخش پر لیوان می باشم . پاینده ایران و شهر بافق- موفق باشید.

ارسال دیدگاه

error: متن حفاظت شده