رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
  • کد خبر : ۹۱۴۳
  • چاپ خبر : احداث کتابخانه استاندارد از اولویت‌ها و نیاز ضروری در بافق است

احداث کتابخانه استاندارد از اولویت‌ها و نیاز ضروری در بافق است

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ امام جمعه بافق در نخستين جلسه انجمن خيرين كتابخانه ساز شهرستان كه فرماندار و بخشدار مركزي بافق، معاونين اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان و جمعي از خيرين شهرستان بافق حضور داشتند احداث كتابخانه را منشاء خيرات و بركات زيادي براي نسل آينده و ترويج فرهنگ كتاب و […]

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ امام جمعه بافق در نخستين جلسه انجمن خيرين كتابخانه ساز شهرستان كه فرماندار و بخشدار مركزي بافق، معاونين اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان و جمعي از خيرين شهرستان بافق حضور داشتند احداث كتابخانه را منشاء خيرات و بركات زيادي براي نسل آينده و ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني در شهرستان عنوان كرد.

حجت الاسلام سيد جواد سليماني ضمن تاكيد بر ضرورت احداث كتابخانه استاندارد در بافق گفت: آشنایی جوانان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی آنها را در برابر تهاجم فرهنگی دشمن برای تخریب اصول اعتقادی و اخلاقی آنان حفظ می کند.

فرماندار بافق در ادامه مشارکت فکری و فرهنگی خيرين كتابخانه ساز را در راستای بهره برداری بهینه و ترویج مطالعه مفید در سطح شهرستان را خواستار شد و اظهار داشت : هدف از راه اندازي انجمن خيرين كتابخانه ساز جلب مشاركت و بهره گيري از كمك هاي خيرين در جهت ساخت و توسعه كتابخانه‌هاي عمومي است.

سيد مهدي طلايي مقدم افزود : اعضای انجمن باید با شناسایی فرصت های موجود، با توجه به اهمیت و نقش کتابخانه‌های عمومی در توسعه فرهنگی جامعه نسبت به جذب خيرين استان و شهرستان اقدام كنند.

مسئول امور مشارکتها اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان يزد در ادامه با اشاره به اينكه انجامن خيرين كتابخانه ساز الگو گرفته از انجمن خيرين مدرسه ساز مي باشد، اظهار داشت: پنج سال است كه انجمن خيرين كتابخانه ساز در كشور تشكيل شده و در استان يزد اين انجمن در سال 91 شروع به فعاليت كرد.

عباسعلی یاوری ، بافق را دومين شهرستان استان در راه اندازي انجمن خيرين كتابخانه ساز عنوان كرد و گفت : با توجه به سرانه پايين فضاي كتابخانه نسبت به جمعيت شهرستان مي طلبد يك كتابخانه استاندارد احداث تا با اين عمل به حد متوسط سرانه استان برسيم.

وي افزود : در استان به ازاي هر 9هزار نفر يك كتابخانه داريم و اين در حالي است كه در بافق به ازاي هر 12هزار نفر يك كتابخانه موجود است.

ياوري در ادامه با اشاره به اساسنامه اجرايي انجامن خيرين كتابخانه ساز گفت : در ابتدا اعضاي هيات مديره انجمن متشكل از پنج تا هفت نفر معرفي مي شود و به دنبال آن هيئت مديره نسبت به معرفي اعضاء انجمن اقدام مي كنند.

گفتي است، در پايان طبق ماده 20 اساسنامه انجمن خيرين كتابخانه ساز مدير عامل و اعضاي اصلي انجمن خيرين كتابخانه ساز بافق به شرح ذيل انتخاب شدند:

  1. رئيس هيات مديره : حجت الاسلام سيد علي طباطبايي
  2. نايب رئيس هيات مديره : حسين ارجمند
  3. مدير عامل : رحمان مظفري
  4. خزانه دار : الهام آقايي
  5. منشي : كاظم كريم زاده
  6. اعضاي اصلي  : محمد جواد فتوحي – محمو حسين محبي – حجت الاسلام عليزاده فلاح – عباس حاجي حسني – ناصر نارگاني و سيد ابوتراب ضيايي

IMG_0239 IMG_0249 IMG_0253 IMG_0260

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده